***** Ogłoszenia parafialne *****

Frysztak,  13 kwietnia  2014 r.

Niedziela  Palmowa

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Postarajmy się wyłączyć wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

Msze św. w tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 7.00.

Program tegorocznej Paschy  oraz adoracji Wielki Czwartek Wielki Piątek i Sobotę  rozdadzą ministranci po Mszy św. Jest on również dostępny  na parafialnej stronie internetowej.

Wielki Wtorek.  Spowiedź św. w godz.: 9:00-10:30, 11:00-12:30,

15:00-16:30, 17:00-18:30

W tym dniu w kościele na wysokości pierwszych ławek, do skarbonek będzie można złożyć ofiarę, na  kwiaty do Bożego Grobu.

W Wielki Czwartek rano w katedrze odprawia się Mszę Świętą Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania. Duchowieństwo diecezjalne odnowi przyrzeczenia kapłańskie. Wszystkich zachęcamy do udziału w tej Mszy Świętej, a zwłaszcza ministrantów i lektorów.

W naszym kościele celebrowana jest w tym dniu jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, o godz. 18.00 na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne.

W czwartek nasze Parafialne Koło Caritas będzie rozprowadzać Chleby Miłosierdzia. Jest to akcja, która ma na celu zabranie funduszy na potrzeby najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Chciejmy wziąć w niej udział przez zakupienie takiego chlebka. Jest to smaczny chleb do jedzenia a zarazem wsparcie potrzebujących bardziej niż my sami. Ta akcja uczy nas otwarcia na drugiego człowieka w najbliższym nam środowisku jakim jest parafia.

W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęca się także pozostałych, zwłaszcza młodsze pokolenie, do zachowania tego postu).

Jeszcze w Godzinie Miłosierdzia Bożego (16.00) rozpoczniemy nabożeństwo Drogi krzyżowej (od GOK-u) w czasie którego odmówimy również  Koronkę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. W kościele odprawimy Liturgię Wielkiego Piątku.  Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Godziny święceń pokarmów na programach.                                                                                                                    W sobotni wieczór o godz. 19.00 rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna ma wspaniałą treściowo i obrzędowo, uroczystą oprawę. Niech nikogo nie zabraknie na liturgii.

Rezurekcję odprawimy tradycyjnie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz.  6.00.  Do czynnego udziału zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie i organizacje na czele z Strażakami i orkiestrą. Proszę do środy  zgłaszać chorych, których odwiedzimy z spowiedzią wielkanocna i Komunią św.  w środę  16 kwietnia od godz. 8.15. W zakrystii są do nabycia baranki i Paschaliki.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym  tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Twierdzę od numeru domu 187-184, czyli Rodziny: Wiśniowski, Armata, Armata, Wiśniowski, Rudy, Rudy, Stefanik, Głód, Kalisz, Wójcik, Bednarz, Bednarz, Antosz