***** Ogłoszenia parafialne *****

Frysztak,  24 sierpnia  2014 r.

Niedziela 21 zwykła

Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00.

We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Msze św. O godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

W tym tygodniu patronują nam;

W środę, 27 sierpnia – święta Monika, matka świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe;

W czwartek, 28 sierpnia – święty Augustyn, doktor Kościoła, jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa;

W  piatek, 29 sierpnia – święty Jan Chrzciciel. Męczeństwo świętego Jana Chrzciciela jest jego drugim wspomnieniem w kalendarzu liturgicznym, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

W czasie tegorocznych wakacji nastąpiły zmiany personalne w naszej Parafii. Po 10 latach pracy jako wikariusz Parafii Frysztak, aby dalej rozwijać swoje duszpasterskie talenty, odszedł Ks. Marek Draus, skierowany przez Biskupa rzeszowskiego do pracy duszpasterskiej w Rzeszowie w Parafii Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Na jego miejsce do duszpasterzowania w naszej parafii został skierowany Ks. Grzegorz Czeluśniak, pochodzący z Jasła; Parafia MB Częstochowskiej, ostatnio przez pięć lat był wikariuszem w parafii Biecz.

Ks. Markowi dziękujemy za pracę w Parafii Frysztak i życzymy równie owocnego duszpasterzowania, wszelkiego błogosławieństwa i opieki św. Patronów oraz zdobywania szczytów kapłańskiej doskonałości,                            a Ks. Grzegorzowi obfitości Bożych darów, szybkiej asymilacji w tutejszym środowisku i duszpasterskich owoców.

Bóg zapłać rodzinom,  które sprzątały kościół  w ubiegłym tygodniu.

Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny 223 - 234, czyli rodziny: Mikuszewski, Wiatrowski, Łaba, Mendocha, Miśkowicz, Urban, Wajda, Mokrzyccy, Capiga.