***** Ogłoszenia parafialne *****

Frysztak,  21 kwietnia  2014 r.

Poniedziałek Wielkanocny

Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy - Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, ma bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy Nieba. Baczmy jednak, by formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w „lany”, dzisiejszy poniedziałek, były godne i roztropne.

Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00.

Dziś, w Poniedziałek Wielkanocny, w kościołach całej Polski modlitewnie i materialnie wspieramy Papieską Akademię Teologiczną, Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne katolickie uczelnie..

W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Najbliższa niedziela, kończąca oktawę Wielkanocy ,to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, jest nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. W tę, niedzielę przynieśmy nasze wielkopostne skarbonki i złóżmy je w koszach przy wejściu do nawy głównej kościoła -  zostaną one przyniesione jako dary ofiarne do ołtarza.

Jest to również niedziela kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. O godz. 11:30 w kościele młodzież z Gimnazjum Publicznego we Frysztaku zaprezentuje montaż słowno-muzyczny o bł. Janie Pawle II.

W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Bóg zapłać kapłanom za posługę w konfesjonale i głoszone słowo Boże o raz przygotowanie liturgii.

Twórcom ciemnicy i grobu Pańskiego na czele z Siostrami. Liturgicznej służbie ołtarza, scholi, chórowi i panu organiście.

Bardzo serdecznie dziękujemy  naszym strażakom za trzymanie warty przy Bożym Grobie, żywy udział w liturgii oraz zabezpieczenie ruchu na drodze.

Dziękujemy tym, którzy wsparli zbiórkę darów oraz je rozwieźli, dziękujemy wszystkim którzy poprzez modlitwę, swoją obecność oraz składane ofiary przyczynili się do piękna tych uroczystości. Cieszymy się, że jest coraz większa świadomość uczestnictwa w Triduum Paschalnym.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym  tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Twierdzę 218-234a ; Stadnicka, Chmielowska, Pawlik, Szmyd, Wnęk, Szmyd, Szuba, Gałuszka, Karaś, Pawlik, Kosiba, Szelicki.

Drodzy Bracia i Siostry! W tych dniach składamy sobie życzenia. Oby Święta Wielkanocne były naprawdę radosne i zdrowe i błogosławione. Nie tylko w tych dniach towarzyszy nam radość z tego, że Chrystus za nas umarł, zmartwychwstał i każdemu z nas dał szansę nie tylko nowego życia, ale również życia wiecznego.

Niech zatem nasze życie będzie odrodzone. A spotkany osobiście Zmartwychwstały Pan przymnożył nam wiary i nadziei, abyśmy żyjąc pełnią życia stawali się lepszymi ludźmi na każdy dzień.