***** Ogłoszenia parafialne *****

Frysztak,  22 czerwca  2014 r.

Niedziela 12 zwykła

Codziennie Msza Święta o godz. 7.00 i 18.00  wraz procesją z Najświętszym sakramentem (do czwartku włącznie) oraz litanią do Serca Pana Jezusa. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała .

Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.  W Pstrągówce odpust.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci.

W czwartek o godz. 15.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego i nauki w Gimnazjum dla klas III.

W nadchodzący piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych

W tym też dniu dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszam serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą o godzinie 9.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed Mszą św.

W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła.

W dniach od 4 do 13 sierpnia trwać będzie 37 Piesza Pielgrzymka Rzeszów – Jasna Góra. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii naszego kościoła do końca lipca. Koszt pielgrzymki 120 zł. Przy wpisie wpłacamy połowę kwoty i zabieramy deklarację do wypełnienia.

Pragniemy w imieniu całej Parafii podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego obchodu Uroczystości Bożego Ciała: rodzinom, które przygotowały piękne ołtarze i dekoracje, strażakom z pocztami sztandarowymi i orkiestrą, Bractwu Serca Jezusowego, paniom, które niosły feretrony i figurki świętych patronów, służbie liturgicznej ołtarza oraz dziewczynkom sypiącym kwiaty i dzwoniącym chłopcom wraz z rodzicami, wszystkim za pobożny udział w procesji. Bóg zapłać.

Skończył się sezon grzewczy proszę każdą rodzinę o wpłatę 20 zł. na ogrzewanie w zimie i klimatyzowanie kościoła w lecie. Przypominam o opłacie cmentarnej. Proszę o modlitwę i wzrost świadomości wszystkich parafian o odpowiedzialności za budynek kościoła; przed nami remont zachowawczy wieży kościelnej.

Mamy kolejną partie drzewa do okorowania, deski i cienkie „londyny”. Bardzo proszę o to mężczyzn z Glinika Dolnego pod kierunkiem pana sołtysa Stanisława.

Bóg zapłać rodzicom dzieci klasy III które sprzątały solidnie kościół i jego obejście w ubiegłym tygodniu. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu zapraszam parafian z Glinika Dolnego nry domów 100- 115 czyli rodziny Kowal, Feliks, Gliwski, Majocha, Wilk, Papauga, Dykas, Bradliński, Arciszewski, Jamróg, Bontal, Gałuszka.

Zostały zakończone prace na cmentarzu, polegające na wycince drzew i usunięciu śmieci które kilkanaście lat zalegały obrzeża cmentarza. Bardzo proszę, aby nie składać śmieci ponownie w tych miejscach. Proszę się wzajemnie pilnować i przypominać sobie o tym gdzie jest na cmentarzu śmietnik.  Jeżeli ktoś uważa, że jest daleko do śmietnika, może śmieci zawieść lub zanieść do domu (ma po drodze) bo  opłata za śmieci nie wiąże się z ich ilością włożoną do worka. Każdy też powinien zrobić, porządek  przy grobach swoich zmarłych, a nie przychodzić z pretensjami, że „wiórka leżą na grobku”.